Bitcoin

Rynek: Bitcoin z powrotem za 15 000 $, gdy rynki kryptowalut straciły 30 miliardów dolarów po wygranej Bidena

Oficjalne zwycięstwo Joe Bidena pchnęło rynek kryptowalut na południe. Pomimo dobrego ożywienia, Bitcoin spadł poniżej 15 000 $, podczas gdy altcoiny zostały pogrzebane na czerwono.

Oficjalny wybór Joe Bidena na 46. prezydenta USA spowodował ostry atak na Bitcoin Circuit i resztę rynku kryptowalut. Podczas gdy BTC spadł do najniższego poziomu 14.350 USD na najniższym z soboty poziomie, całkowita kapitalizacja rynkowa straciła wczoraj prawie 30 miliardów USD w pewnym momencie.

Wybory Bidena spowodowały spadek BTC?

Miniony tydzień był imponujący dla Bitcoina. Główna kryptowaluta weszła w dzień wyborów 3 listopada przy cenie około 13 300 USD. Niepewność, która po tym nastąpiła, doprowadziła wartość aktywów do nowego rocznego maksimum wynoszącego prawie 16 000 USD. Był to również najwyższy poziom cen, jaki BTC zarejestrował od stycznia 2018 roku.

Po osiągnięciu szczytu bitcoin nieznacznie się cofnął, ale nadal obracał się powyżej 15 000 USD. Sytuacja zmieniła się jednak wczoraj po oficjalnym ogłoszeniu, że były wiceprezydent Joe Biden pokonał urzędującego prezydenta USA Donalda Trumpa i obejmie urząd w styczniu 2021 roku.

Jak donosi CryptoPotato , BTC zareagowało gwałtownym spadkiem cen, co spowodowało w ciągu dnia dołek w wysokości 14350 USD (na Bitstamp). Klasyczne wydarzenie „kup plotki, sprzedaj wiadomości”.

Bitcoin odrobił większość strat od tamtego czasu i obecnie flirtuje z poziomem 15 000 $. Niemniej jednak jest to nadal 3% spadek w skali 24-godzinnej.

Zaledwie dzień po nakreśleniu imponujących dwu-, a nawet trzycyfrowych pomp cenowych, większość altcoinów spadła w stosunku do ich wartości w USD

Wczoraj Ethereum podskoczył do nowego szczytu od początku września na poziomie 470 USD. W kolejnych godzinach ETH spadł do 425 USD. Chociaż wartość ETH wzrosła z powrotem do 440 USD, nadal spada o prawie 5%.

Spadek Ripple jest podobny w skali 24-godzinnej, a XRP z trudem utrzymuje się powyżej 0,25 USD.

Bitcoin Cash (-5%), Binance Coin (-4%), Chainlink (-8,5%), Polkadot (-8,5%), Cardano (-8%) i Litecoin (-7%) są na minusie .