Bitcoin

Raoul Pal przewiduje, że amerykański zakaz na Bitcoin będzie daremny.

  • Zakaz stosowania Bitcoinu byłby daremny, jak mówi Raoul Pal.
  • Mówi, że rząd powinien trzymać Bitcoin’a w swoich rezerwach, ponieważ fiat maleje.

Popularny zwolennik Bitcoinów i strateg inwestycyjny Raoul Pal pewnie powiedział, że rządowy zakaz dotyczący Bitcoinów byłby daremny.

Zwolennik Bitcoinów powiedział to w odpowiedzi na rosnące doniesienia mediów, gdzie Ray Dalio, amerykański miliarder, powiedział, że rząd zdelegalizuje Bitcoina z kilku powodów, zwłaszcza gwałtownego wzrostu ceny kryptońskiej.

Rząd amerykański zdelegalizowałby Bitcoina – Raya Dalio

Legenda Hedge-fund, Ray Dalio, na początku tego tygodnia w wywiadzie z yahoo finansów sugerował, że wzrost ceny Bitcoin zmusi rząd do podjęcia działań.

Miliarder ma przeciwny pogląd na inwestycję, twierdząc, że władze będą zaciskać się na cyfrowych aktywów, gdy zobaczą istotny wzrost.

Dalio złożył to oświadczenie w związku z ciągłym przyjmowaniem Bitcoin Gemini przez wagi ciężkie z Wall Street, które uważają go za aktywa bezpieczne.

Innym problemem Bitcoin ma, który Dalio stwierdził, że krypto-król wraz z innymi krypto-walutami są bardzo zmienne i nie może być używany jako magazyn bogactwa.

Nakreślił również, że cyfrowy składnik aktywów nie może być wydany na towary codziennego użytku, mówiąc, że „dziś nie mogę wziąć mój Bitcoin jeszcze i kupić rzeczy łatwo z nim“. Uważa on, że CBDC zastąpiłyby krypto-waluty.

Raoul Pal odpowiada na Raya Dalio

Zwolennik Bitcoinów mówi, że jego zdaniem próba zakazania Bitcoinów byłaby daremna.

Raoul Pal nawiązał do 1933 roku, kiedy to były prezydent Stanów Zjednoczonych, Franklin Delano Roosevelt’s (FDR), zakazał gromadzenia złotych monet, kruszców i certyfikatów. Amerykanie znaleźli inne sposoby na zdobycie złota wbrew woli prezydenta. Raoul Pal przewiduje podobne zdarzenie, jeśli na Bitcoin zostanie wprowadzony zakaz.

Strateg inwestycyjny powiedział, że rząd będzie miał trudności z wprowadzeniem zakazu i powiedział, że w końcu być może będą musieli ukryć cyfrowe aktywa jako część rezerw rządowych, ponieważ waluty fiat na świecie nadal podlegają dewaluacji.