Bank

Bitcoin Cash, Ontologia, Analiza cen Enjina: 05 grudnia

Bitcoin widział spadek z 19.500 dolarów do 18.500 dolarów w ciągu ostatnich kilku dni, a w czasie pisania notował na 18.919 dolarów. Bitcoin Cash miał kilka dni spokojnego handlu na boki, ale może być skierowany w dół w najbliższych godzinach. Ontologia wskazywała na zbliżający się przełom, a kierunek nie został jeszcze potwierdzony. Enjin wykazywał zmienność w krótkim okresie, ale oferował możliwości handlu swingowego.

Bitcoin Cash [BCH]
Bitcoin Cash, Ontologia, Analiza cen Enjina: 05 grudnia

Wstęgi Bollingera zaczęły się zacieśniać wokół BCH po jego konsolidacji powyżej wsparcia 288 dolarów od 1 grudnia, ale cena spadła poniżej tego poziomu w ostatnich godzinach i wstęgi zaczęły się ponownie rozszerzać.

Od momentu osiągnięcia lokalnego haju za 360 dolarów, cena ukształtowała się na niższym poziomie i mogła utworzyć wzór trójkąta zstępującego, z bazą na poziomie 260 dolarów w najbliższych dniach.

Zanim to nastąpi, 274$ to poziom, który musi zostać naruszony przez niedźwiedzie.

Ontologia [ONT]
Bitcoin Cash, Ontologia, Analiza cen Enjina: 05 grudnia

ONT utworzyła trójkąt opadający. Wzór ten wskazywał na nieuchronne wyłamanie, które musi zostać jeszcze potwierdzone. Wolumen handlu również spadał i zwiększał się po zamknięciu poza liniami trendu.

RSI wykazał niedźwiedzią dynamikę i trend spadkowy w ciągu ostatnich kilku dni. Region z poziomem 0,54$ służył jako silne wsparcie, jednak po zbliżeniu się do poziomu poniżej 0,5$ może zostać obrócony do oporu.

Czasami trójkąt zstępujący widzi fałszywy ruch w dół przed silnym odwróceniem, dlatego inwestorzy muszą ostrożnie zarządzać zleceniami stop-loss z ONT, jeśli handlują tą formacją.

Enjin [ENJ]

Bitcoin Cash, Ontologia, Analiza cen Enjina: 05 grudnia

Źródło: ENJ/USDT na TradingView

Dzienny wykres dla ENJ podkreślił dwa ważne poziomy oporu i wsparcia dla ENJ. Od września poziom oporu na poziomie $0,173 nie został podbity przez byki pomimo wielokrotnych prób na silnej objętości.

W tym samym czasie, wsparcie na poziomie 0,143$ utrzymywało się przez większość czasu na stałym poziomie. Utrata tego poziomu spowodowała, że ENJ spadł do $0,112. Poziom powyżej $0,143, $0,16 może być wykorzystany jako take-profit dla długich pozycji.

MACD znajdował się powyżej linii zero, w odpowiedzi na odzyskanie przez ENJ poziomu z 0,112 USD. Wyżej wymienione poziomy mogą być wykorzystane do realizacji transakcji swingowych. Dzienne zamknięcie poniżej $0,143 może oznaczać kłopoty dla byków.