Bitcoin

Bitcoin Bull Run

Co stoi na drodze?

Prawie wszyscy w świecie kryptokurwalutowym zgadzają się, że po prawie trzech latach oczekiwania Bitcoin w końcu wrócił na terytorium byka. Doprowadziło to do wysypki spekulacji na temat tego, co się stąd wydarzy i gdzie cena może być za rok lub dwa lata, ale ci ludzie zapominają, że po drodze są jeszcze jakieś ogromne punkty zaczepienia, a przerwa na wzloty wszechczasów nie jest bynajmniej gwarantowana w najbliższym czasie.

Patrzymy na trzy najbardziej prawdopodobne bariery dla Bitcoin byka w najbliższych miesiącach i latach:
Silny indeks dolara amerykańskiego

Jak już wcześniej zauważyliśmy, istnieje negatywna korelacja pomiędzy indeksem dolara amerykańskiego a Bitcoin. Oczywiście oba te wskaźniki mogą zarówno rosnąć (i spadać) razem, jak i spadać w przeszłości, ale od 2017 roku trend jest taki, że kiedy wartość dolara wzrosła, wartość Bitcoina spadła.

Indeks dolara amerykańskiego znajduje się obecnie w niepewnej sytuacji, w związku z sześciomiesięcznym trendem spadkowym, i tylko tyle może spaść przed odwróceniem trendu.

Manipulacja instytucjonalna

Do 2017 roku Bitcoin był aktywem prawie w całości napędzanym przez handel detaliczny, dlatego do tego momentu można zaobserwować naturalne cykle rynkowe. Jednak wraz z rosnącą liczbą instytucji, manipulacje medialne i manipulacje cenami stały się bardziej namacalnym zagrożeniem.

Widzieliśmy to z pęknięciem bańki Bitcoin 2017 przez CFTC, kiedy pozwolili na uruchomienie kontraktów terminowych na Bitcoin w grudniu tego roku, i z ostatnich objawień, że bankierzy JPMorgan manipulowali rynkiem metali przez lata, aby utrzymać ceny na niskim poziomie, co można powiedzieć, że to samo nie dzieje się teraz z Bitcoin?

Twarde przepisy

W ciągu ostatnich kilku lat rynki krypto walutowe były regulowane jak nigdy dotąd, i można się założyć, że te organy regulacyjne dopiero zaczynają działać. Wiele (jeśli nie wszystkie) rządy nie lubią Bitcoina z oczywistych powodów, a rząd USA w szczególności wydał ostrzeżenia, że nowe, ciężkie regulacje są nieuchronne dla rodzącego się rynku.

Gdyby taki kraj jak USA ogłosił niezwykle uciążliwe regulacje w przyszłym roku lub dwóch, atrakcyjność posiadania Bitcoinu może zostać znacznie zdewaluowana, co będzie miało oczywisty wpływ na rynki.
Ostrożny optymizm na Bitcoin Bull Run

Te trzy potencjalne pułapki nie obejmują nawet czarnych łabędzichów, takich jak krach finansowy lub ogromna wada bezpieczeństwa, które same w sobie mają moc sparaliżowania rynku w każdej chwili. Jednak wydarzenia te są mniej przewidywalne (i mniej prawdopodobne) niż trzy omawiane tutaj, które są bardzo realne i być może nawet mają miejsce w tym momencie.

Tak więc, choć oczywiście dobrym pomysłem jest posiadanie jakiegoś Bitcoina (nie porady finansowej, tylko naszej opinii), zawsze nalegamy na odrobinę ostrożności, kiedy marzysz o swoim limonkowym zielonym lambo.